fbpx

ההפלגה הראשונה שלך

מיקי וינשטיין-חברים בשיט

פעם ראשונה על סיפון היאכטה

איך מתכוננים לפעם הראשונה שמפליגים ביאכטה?

אתה מקבל הזמנה מחבר או קרוב משפחה לצאת איתו להפליג ביאכטה, מה תעשה? אתה שואל אותו על כל הדברים שאתה צריך לקראת ההפלגה הראשונה שלך או שאתה תחפש לשאול את ד"ר גוגל?

אני מציע שתשאל את המומחים

אני מבין שיציאה להפלגה הראשונה שלך בים הפתוח עשויה להיות מעט מפחידה ומעוררת דאגות ושאלות. אתה הרי מגיע למקום של אי וודאות שאתה לא מכיר. סביבה שלא עובדת בצורה שאליה אתה רגיל.

אל דאגה, יש סיבה לכך ששייטים רבים בחרו בתחום הזה כדרך חיים. הרגע הראשון הזה שבו אתה תרגיש את משב הרוח פנים, ואת העוצמה של המפרשים שדוחפים את היאכטה קדימה – אתה מייד תתמכר. הרגשה שאין דרך להסביר במילים ואין דרך לתאר בתמונות. תחושת החופש שמשתלטת עליך באופן מוחלט, אופק בלתי נגמר שמחזיק בין סוף אפשרויות.

יחד עם זאת, אתה כן יכול להגיע מוכן ולדעת בדיוק למה לצפות לפני שתצא להפליג.

1. ביגוד מתאים: מזג האוויר בים שונה מאוד ממזג האוויר שאנחנו רגילים אליו ביום יום ביבשה. בדוק מה מזג האויר שצפוי להיות בזמן ההפלגה או שתשאל את הסקיפר ותהיה מוכן בהתאם.

2. נעליים נוחות: על הסיפון מחוץ לאזור הישיבה יש חבלים, גלגלות ולפעמים גם סיפון חלקלק. מומלץ להגיע עם נעליים נוחות או סנדלים סגורות. בשום אופן לא להגיע עם כפכפים או נעלי עקב. ולמרות שרבים אוהבים, רצוי גם לא להיות יחף על הסיפון

3. הגנה מפני השמש: בימי קיץ חמים, בזמן ההפלגה חום השמש מורגש פחות בגלל השפעתה של זרימת הרוח תוך כדי התקדמות של היאכטה. קח איתך מקדם הגנה, כובע ומה שיתאים לך להגנה מקסימאלית מפני השמש

4. מחלת ים: היא דבר מאוד שכיח בקרב מפליגים בפעם הראשונה. לרוב זה בא לידי ביטוי במעט בחילות ולפעמים גם הקאות. אם אינך בטוח אם יש או אין לך מחלת ים, תצטייד בכדורים נגד בחילות (טרוומין). ניתן לרכוש בכל בית מרקחת וללא מרשם. לוקחים חצי כדור כחצי שעה לפני ההפלגה. חשוב מאוד – הכדור לא יעזור לכם לאחר שתחושו ברע, אלא רק אם תיקחו לפני.

5. אוכל ושתיה: הפלגות לרוב ימשכו מינימום שעתיים\שלוש. תדאגו להצטייד באוכל ושתיה שאתם אוהבים ואל תשכחו לאכול ולשתות במהלך ההפלגה.

6. טלפון טעון: אומנם יש לא מעט אמצעי תקשורת ביאכטה. תדאגו שיהיה לכם טלפון אישי טעון במלואו לכל מיקרה. אתם תרצו לצלם, תרצו לשמוע מוזיקה, חשוב שהטלפון יהיה טעון ויוכל לתת מענה לכל הדרישות.

והכי חשוב, הרבה מאוד מצב רוח להנות. אתה עומד להתמכר למשהו מיוחד שיקח אותך למקומות חדשים שלא הכרת

רוצה להתמקצע עוד? ללמוד פרקטיקה מעשית? הצטרף לקבוצת המפליגים בהפלגות מודרכות, הפלגות ללא דמי מנוי וללא התחייבות

כתבו עליי גם ב: מדור הנבחרים של וואלה וגם במדור סיבוב בעיר בכלבו חיפה

ניתן לקרוא ביקורות: ביקורות בגוגל  |  ביקורות באיזי  |  ביקורות בפייסבוק  |   כרטיס ביקור דיגיטלי

מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא:

טופס השארת פרטים

שתף אם אהבת:

תוכן שנוסף לאחרונה: