fbpx

השכרת יאכטה להשטה עצמית

לבעלי רישיון משיט 30 "סקיפר" יש מספר אפשרויות להשכרת יאכטה במידה ואינכם בעלי יאכטה בעצמכם. ישנן חברות להשכרת יאכטות להשטה עצמית כמעט בכל מרינה בארץ.

השכרת יאכטה מתבצעת באחת מ-2 דרכים עיקריות

  1. השכרה במועדון יאכטות ע"י רכישת מנוי \ בנק שעות בהתאם לתנאי המועדון
  2. השכרת יאכטה על בסיס שעתי\יומי להשטה עצמית מחברות ההשכרה הרלוונטיות

כאשר אנחנו שוכרים יאכטה לשייט חופי או לחו"ל, חשוב מאוד להיות בטוחים שאנחנו יודעים את כל מה שצריך ע"מ לשמור על בטיחות המפליגים ועל בטיחות היאכטה בהפלגה.

לכן כאשר נגיע לקבל את היאכטה, אנחנו צריכים לשים לב שיש בידינו את כל המידע הדרוש ושאנו מקבלים על עצמנו אחריות על יאכטה שאנחנו יודעים עליה הכל.

ישנם הבדלים משמעותיים כאשר שוכרים יאכטה לכמה שעות או לכמה ימים, להפלגה חופית או להפלגה ארוכה לחו"ל.

להלן מספר המלצות לשוכר יאכטה בארץ, להפלגה חופית של כמה שעות ועד יממה אחת.

דע את היאכטה שאתה שוכר !

נתונים טכניים ופרטים אודות היאכטה הם דבר חשוב שישפיע על הליך קבלת ההחלטות שלנו בזמן תפעול ותמרון היאכטה, בקשו מבעל היאכטה לעבור איתכם על מכלולי הספינה, המערכות הקיימות והמנוע, השפעות סוג המדחף שיש בספינה, מהירות סל"ד מומלץ לשימוש, צריכת הדלק וכו'. כמו כן, חשוב גם להכיר את מיקום אמצעי העזר במצב חירום כמו תיק עזרה ראשונה, סט פירוטכני, כלי עבודה וחלקי חילוף רלוונטיים.

גישות, יציאה וחזרה למקום העגינה של היאכטה

בין אם אתם בעלי ניסיון שייט נרחב או אם אתם סקיפרים טריים שממש עכשיו קיבלו רישיון, אל תבואו מנקודת הנחה שאתם יודעים מה שצריך לעשות, תתייעצו עם בעל היאכטה או תורן הרציף בתוכנית יציאה מהמקום עגינה ובחזרה אליו. כי אין ולא יהיה כמו הניסיון של מי שעומד על הרציף ורואה את אותן יאכטות יוצאות ונכנסות עשרות ומאות פעמים, שמכיר היטב את השפעות הרוח באזור המרינה ואת התנועה של שאר כלי השייט. בחלק מהמועדונים וחברות ההשכרה גם יהיה תורן רציף בזמן שאתם יוצאים וחוזרים – נצלו את זווית הראייה והניסיון שלו בזמן שאתם מבצעים את הגישה.

נהלים בהפלגה וכללי בטיחות

אתם יוצאים להפליג עם חברים, משפחה או סקיפרים נוספים. זכרו שהאחריות עליהם ועל כלי השייט היא כולה עליך מהרגע ששחררת חבלים ועד הרגע שנקשרת שוב לרציף. דאג לעשות תדריך בטיחות לכל הצוות באשר הוא. אם אתה לא בטוח מה להעביר בתדריך או כיצד לבצע, בקש עזרה מבעל היאכטה או תורן רציף שיזכיר לך על דגשים שחשוב מאוד להעביר לצוות. לדוגמא: מיקום חליפות הצלה, שימוש בשירותים, הליכה על הסיפון, עבודה עם חבלים וכו'…. בטיחות השייט זה דבר חשוב מאוד ואסור לוותר עליו בשום הפלגה.

אין חכם כבעל ניסיון

הצוות שעל הרציף, בין אם זה בעל היאכטה או תורני רציף, הם האנשים שמכירים את היאכטה שאותה אתה עומד להשכיר הכי טוב, הם מכירים את אזור השייט היטב והם כבר נתקלו כנראה בכל דבר טוב ורע שתוכל לעלות על דעתך. אל תתבייש לשאול ולהתייעץ איתם לגבי כל דבר שתרצה לדעת, החל מהמלצות לביצוע גישה, המלצות לשייט באזור או עגינה – אם יש לך ספק כלשהו – תשאל! אל תשאיר את זה לניסוי וטעיה.

סיום ההפלגה והחזרת יאכטה

אני בטוח שנהניתם… ים, רוח טובה ויאכטה מפנקת, איך אפשר שלא?! עכשיו צריך לחזור לרציף. את היאכטה במרבית המקרים אתם תקבלו נקייה ומסודרת, צוות מקצועי עובד קשה עבור התחזוקה של היאכטה וחשוב לכבד את זה. כשמסיימים הפלגה, חשוב להחזיר אותה בדיוק כמו שקיבלתם אותה ואפילו אם אפשר במצב טוב יותר. אם תכבדו את כלי השייט ותתייחסו אליו כאל שלכם, תחזירו אותה כמו שהייתם רוצים לקבל אותה, מבטיח לכם שתקבלו יחס דומה גם מצד החברה וזה תמיד דבר טוב לכל הצדדים.

זהו… שחררו חבלים וצאו להפליג ולהנות 😊

חשוב לשמור על הכשירות המקצועית שלכם כסקיפרים, דאגו להשתתף בהפלגות מודרכות מידי פעם, לשפר את המיומנות שלכם, ללמוד ולחדש את ארגז הכלים שלכם בשייט.

מחיר השכרת יאכטה להשטה עצמית

אין ספק שכל מי שאוהב את הים רוצה בלות בו בכל רגע נתון. לכן, אם גם אתם שייכים לאוהבי הים וכבר יש לכם רישיון סקיפרים, תרצו מידי פעם לקחת יאכטה ולצאת איתה לים הפתוח. באמת הייתם בטוחים עד היום שאתם חייבים להיות בעלי יאכטה פרטית כדי להגשים את החלום הזה? כדאי שתדעו שהיום אפשר גם אחרת. מחיר השכרת יאכטה להשטה עצמית הינו מאוד נוח בימינו, וזו אפשרות שמהווה תחלופה טובה לרכישת יאכטה, דבר שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו. לכן, אם אתם מחפשים מקום שבו תוכלו לשכור יאכטה במחיר נוח ולקבל תמורה מלאה, פנו אל מיקי ויינשטיין כמה שיותר מהר.

מה משפיע על מחיר השכרת יאכטה להשטה עצמית?

זו הפעם הראשונה שאתם רוצים לבדוק ברצינות את הנושא של מחיר השכרת יאכטה להשטה עצמית? אם כך, חשוב שתדעו מהם הגורמים שיכולים להשפיע בסופו של דבר על המחיר שתשלמו על השכרת היאכטה. למשל, השאלה באיזה יאכטה אתם מעוניינים יכולה להשפיע על המחיר. אם יש לכם רישיון שייט, אתם בוודאי יודעים שממש כפי שקורה בתחום הטייס, גם כאן יש רישיונות שונים. כל רישיון מאפשר לנו להשיט כלי שייט עד רמה מסוימת, ואין ספק שהיאכטה שאתם שוכרים צריכה להיות בהתאם. בנוסף, גם השאלה מאיזה מועדון שייט תשכרו את היאכטה שלכם תשפיע כמובן על המחיר הסופי שתשלמו.

יאכטה מאובזרת שלא תרצו לצאת ממנה

עוד נתון שכדאי לקחת בחשבון בנושא של מחיר השכרת יאכטה להשטה עצמית, זו היאכטה עצמה. עד כמה היא מפנקת? והאם היא יכולה לענות על הציפיות ועל הדרישות שלכם? יש היום שלל אפשרויות בתחום הזה ובהחלט כדאי לכם לשכור בדיוק את מה שאתם חולמים עליו. בין אם אתם מחפשים היום יאכטה במחיר נוח להשטה עצמית ובין אם אתם רוצים לצאת להפלגה שבה מישהו אחר ישיט אתכם, התקשרו אל מיקי ויינשטיין. מיקי הוא מקצוען אמיתי שמגיע עם ניסיון רב בכל מה שקשור לים, אז למה שתתפשרו על שירות שהוא פחות מהטוב ביותר? אתם תראו שתמיד תקבלו כאן הצעת מחיר נוחה במיוחד עבור הפלגה ביאכטה, אז למה לדחות את החלום הזה למחר?

מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא:

טופס השארת פרטים

שתף אם אהבת:

תוכן שנוסף לאחרונה: