חשוב לדעת לצמצם

תחרות שיט-מיקי

שתף אם אהבת:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Google+
WhatsApp
Email

בשלב מסוים, שייט שמפליג על יאכטה בטח ישאל את עצמו "האם אני יודע לצמצם את המפרשים בספינה הזאת?" ומשם, ישנם 2 סוגים של שייטים.

יש את אלו שלפני ההפלגה בודקים ולומדים על כל חבלי הספינה. ומוודאים פעמיים שיודעים איך לצמצם את המפרש גם אם הרוח בחוץ באותו יום חלשה. להם אני מבטיח לכם, לא תהיה שום בעיה אם יופתעו ע"י משבי רוח חזקים שמחייבים צמצום.

ויש את הסוג השני, שאומר לעצמו, אם יהיה צורך לצמצם את המפרש. אני אגלה תוך כדי הפלגה איך לעשות את זה. הרי אני שייט עם ניסיון וכבר עשיתי זאת ביאכטות אחרות.

אותו שייט מתחיל לזהות על פני המים את הברבורים שמסמנים התגברות משמעותית של הרוח  שמתקרבים אליו במהירות שיא ואז הוא שואל את עצמו "החבל האדום הזה הוא הצמצם?" זה כמובן מכוון שזה החבל היחידי שהוא עוד לא השתמש בו.

ואז זה קורה, הספינה מקבלת הטייה גדולה. בקבינות שומעים רעש של סירים על ריצפה. למרות שאתה לא בטוח בכלל אם היו סירים בסירה. דלתות ומגירות שנפתחות או נסגרות בחוזקה והלחץ מתחיל לעבוד ולעשות את שלו. האפשרות השנייה היא שאכן החבל האדום היה הצמצם. הצלחנו לצמצם את המפרש כראוי, הכל עבד חלק והיי הינה אנחנו מצומצמים ומפליגים ללא הטייה ברוח של 20 קשרים וזה אפילו ממש כיף!!

אפשר לבקר גם באתר של רשות הספנות וגם באתר של השכרת יאכטות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Google+
WhatsApp
Email

תוכן שנוסף לאחרונה: