fbpx

איך להיות סקיפר בהפלגות דליברי (שינוע יאכטות בים)

מיקי וינשטיין-ספינה בערב ביוון

איך להיות סקיפר בהפלגות דליברי (שינוע יאכטות בים)

מיקי וינשטיין-ספינה בערב ביוון

להרים מפרשים ולהפליג לעבר האופק, לגלות עולם חדש ולהכיר אנשים חדשים, תרבויות חדשות. יכול להיות שלהיות סקיפר בדליברי זאת העבודה הכי טובה שיכול חובב שייט וים למצוא לעצמו, להתפרנס ולראות עולם תוך כדי העבודה. בואו לגלות איך להיות סקיפר בהפלגות דליברי ולשנע יאכטות ברחבי העולם.

עבור אנשים שרוצים להתפרנס מעולם השייט, יש מגוון מאוד מצומצם של אפשרויות. אתה יכול לעבוד כאיש צוות על מגה יאכטה בארץ או בעולם ולהתקדם בשרשרת הפיקוד, אתה יכול להצטרף לצוות הדרכה של מועדון או בית ספר מקומי כמדריך שייט, איש צוות ומוביל פלוטילות במזרח התיכון או כמובן לעבוד כסקיפר בדליברי ולשנע יאכטות ממקום למקום ברחבי העולם.

שינוע יאכטות מאפשר לך הזדמנות נדירה לחוות מגוון רחב של כלי שייט, להפליג ממקום למקום ולהכיר מקומות מיוחדים מאוד בכל העולם.

אומנם באופן אישי יצא לי רק כמה הזדמנויות בודדות של עבודות כאלה, אך מספיק בשביל לגבש כמה עצות עבור אלו שרוצים להתחיל להיכנס לעולם הזה

1. תהיה בטוח שאתה מוכן לכך ברמה המקצועית והאישית

יש מגוון רחב של קורסים מתקדמים שניתן לעשות כדי לעשיר את הידע המקצועי שלכם. והיכולת האישית שלכם להתמודד עם כל מצב אפשרי בים. כמו שאתם בטח יודעים, בים יש הרבה הפתעות. וחשוב תמיד לצפות לטוב ביותר ובאותה נשימה להיות מוכנים תמיד לגרוע ביותר.

2. וודא שיש לך את הציוד המתאים

סקיפר בהפלגות דליברי שמרבה להפליג ביאכטות שאינן שייכות לו צריך לוודא שיש בבעלותו ציוד אישי מתאים לכל צרכיו במהלך ההפלגה, גם אם הציוד כבר קיים ביאכטה שאליה תגיעו. מומלץ להצטייד בציוד אישי כמו מכשיר קשר VHF נייד עם GPS, טלפון לוויני, חגורת הצלה עם רתמת בטיחות, ביגוד למזג אוויר סוער (חליפת סערה ובגדים חמים) ושק שינה. בנוסף לכל אלו, מומלץ להכין לעצמכם ערכת תיקונים בסיסית וניידת עם כלים בסיסיים כמו סכין חיתוך חבלים, פלייר, מברגים ואפילו ערכה לתיקון מפרשים יכולה להיות מאוד שימושית. לאלו שאוהבים לדוג אפשר גם להתארגן על סט דייג פשוט ונייד.

3. ביטוח

וודאו שיש לכם כיסוי ביטוחי מתאים לעבודה כזאת – שינוע יאכטות. כסקיפר בהפלגות דליברי מקצועי, אתה חייב להיות מכוסה למקרה הגרוע ביותר. מומלץ גם לבטח את הציוד האישי שלכם. וודאו שאתם יכולים לעבוד כאשר עשיתם ביטוח תאונות עבודה, ביטוח בריאות וביטוח לציוד האישי.

4. קנו מכשיר איתור GPS

הדרך הטובה ביותר להוכיח לבעל היאכטה שהיא בידיים טובות היא לתת לו את האפשרות לראות היכן היאכטה נמצאת בכל זמן ובכל שלב במהלך ההפלגה. מרבית היאכטות החדשות יהיו מצויידות מראש עם מכשיר שידור AIS, אך תמיד מומלץ להיות בכל זאת מוכנים מראש עם מכשיר איתור GPS השייך לכם, המכשיר הוא דרך מצוינת לתת ללקוח שלכם את הביטחון האישי הזה.

בנוסף לראש שקט של בעל היאכטה לחלק ממכשירי האיתור יש גם לחצני חירום שניתן לנצל בעת צורה וזה בעיקר בשבילכם (לא סותר את שאר אמצעי החירום והביטחון שאתם צריכים להצטייד בהם).

5. מקצועיות וניסיון אישי

כסקיפר בהפלגות דליברי עצמאי ומומחה לשינוע יאכטות, חשוב להראות מקצועיות גבוהה במיוחד. תכינו לעצמכם מסמך קורות חיים מסודר המראה את הניסיון שלכם בים ואת היכולות האישיות שלכם. מסמך כזה מסודר ומקצועי הוא חשוב עבור בעל היאכטה מאחר והוא עומד להפקיד בידיים שלכם כלי פרטי ויקר מאוד. גם עבודה עם הצעות מחיר וחשבוניות היא חשובה ביותר, תכינו לעצמכם מסמך "מאסטר" שאותו תוכלו לערוך בהתאם לסיכום שלכם עם הלקוח וכך בסיום העבודה תשאירו ללקוח רושם מקצועי, דבר כזה יכול להוביל לעבודות נוספות אתו או עם המלצות ממנו.

6. המלצות מפה לאוזן

עולם השייט בעולם ובארץ בפרט הוא קטן מאוד. השמועות עוברות מאחד לאחר מהר מאוד, חשוב מאוד שתשמור על מוניטין נקי ומקצועי. תהיה אמין, ושמור על רמת עבודה אישית ומקצועית גבוהה ככל האפשר. זה סוד המפתח להצלחה בתחום הזה. לאחר כל הפלגה, בקש מבעל היאכטה שיתן לך מכתב המלצה להעביר ללקוחות עתידיים.

7. גישה נכונה, אישיות וכריזמה

להיות סקיפר בהפלגות דליברי מקצועי ולדעת להפליג לא מספיק בעבודה מהסוג הזה. חשוב גם לדעת שירות לקוחות ברמה גבוהה לא פחות ממיומנויות השייט. הלקוחות שלך יצפו לשירות לקוחות אישי, יחס אדיב ולא מתפשר. בעל היאכטה שזה עתה רכש כלי שייט, לא רק השקיע הרבה מאוד מכספו האישי אלא משקיע גם הרבה אמוציות ורגשות. כלי השייט הופך לחלק מהמשפחה שלו וכאשר הוא מפקיד בידיך את היאכטה. הוא מצפה ממך להתייחס ליאכטה לפחות כמוהו וחשוב לגלות הרבה מאוד אמפתיה לעניין הזה.

כלי השייט שאתה כעת מעביר ממקום א' לב' הוא לא רק "כלי עבודה" שלך. הוא לעת עתה הדבר הכי יקר שלך ועליך להתייחס אליו כאל שלך. עליך לדאוג להעביר אותו ליעד במצב מושלם, טוב יותר משהיה כאשר קיבלת אותו.

חשוב מאוד לשמור על רמת בטיחות גבוה. לדאוג לצוות שנמצא איתך על הסיפון והכי חשוב לדאוג לרווחת בעל היאכטה – הלקוח שלך.

אם הגעתם עד לכאן ואתם שוקלים להתחיל בעבודה כזאת, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר להתייעצות.

אם הגעתם עד לכאן ואתם זקוקים לשינוע יאכטות ומחפשים סקיפר שיביא לכם את היאכטה "עד הבית" או יעביר לכם אותה למקום אחר, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר לתיאום העבודה ולקבל ליווי מלא בכל התהליך.

כתבו עליי גם ב: מדור הנבחרים של וואלה וגם במדור סיבוב בעיר בכלבו חיפה

ניתן לקרוא ביקורות: ביקורות בגוגל  |  ביקורות באיזי  |  ביקורות בפייסבוק  |   כרטיס ביקור דיגיטלי

מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא:

טופס השארת פרטים

שתף אם אהבת:

תוכן שנוסף לאחרונה: