לכל אחד דעה משלו

מיקי וינשטיין-נוף כחול

שתף אם אהבת:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Google+
WhatsApp
Email

בעולם השייט, לכל אחד יש דעה אחרת – לכל אחד דעה משלו.

בתחילת דרכי כשייט וסקיפר, היו לא מעט דברים שראיתי ולמרות הנסיונות לא הצלחתי להבין. עשיתי את הדבר הנכון ופניתי למומחים בעלי הניסיון. מה שגיליתי הפתיע אותי למדיי, לכל אחד דעה משלו – דעות שונות, לפעמים אפילו מנוגדות לחלוטין זו מזו ויחד עם זאת – אף אחד לא טעה! טוב במרבית המקרים אף אחד לא טעה…

לכל שייט מנוסה עם שנים של הפלגות ועשרות אלפי מיילים שנצברו יש דרך שונה להתנהלות ותפעול כלי השייט שאותם למד בדם על בשרו, תרתי משמע. מאחר ויש יותר מדרך אחת לבצע את מרבית הפעולות ביאכטה. אף אחד למעשה לא טועה ולכל אחד יש את הדרך הנכונה ועבורו זאת גם כנראה הדרך יחידה.

אתן לכם דוגמא שנתקלתי בה שוב ושוב ועזרה לי להסיק מספר מסקנות

מה תבחר? מפרש רגיל שעולה ויורד לתוך לייזי פק או מפרש מתגולל (FURLING)???

כפי שניחשתם נכון, כל אחד טוען שהמפרש שבו הוא משתמש הוא הנכון ביותר והטוב ביותר לשימוש! והם צודקים לחלוטין בכל הטענות שהם יעלו. מאחר והכל נאמר מתוך ניסיון אישי מהיאכטה שלהם ולמיומנות שלהם.

לכן, חשוב לדעת מספר דברים חשובים:

1. שייטים וותיקים לרוב צודקים בדרכם האישית. כי עובדה היא כנראה עובדת בשבילם, גם אם אתם לא מסכימים וגם אם שייט מנוסה אחר לא מסכים.

2. יש יותר מדרך אחת נכונה לעשות את הדברים – הכל!

3. אם אתם רוצים לדעת מה הכי נכון בשבילכם, תבינו היטב את העובדות בשטח שעליהן אין עוררין ובחרו בדרך הנכונה עבורכם ולצרכים שלכם, ולא לצרכים ושל שייט אחר.

הנאמר כאן תקף למרבית המצבים אך לא לכל המצבים, יש דברים שקשורים לתחום בטיחות השייט ועליהם חד משמעית לא היה ולא יהיה עוררין וחשוב להקפיד על כללים אלו למען בטיחות המפליגים והספינה.

אפשר לבקר גם באתר של רשות הספנות וגם באתר של השכרת יאכטות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Google+
WhatsApp
Email

תוכן שנוסף לאחרונה: