fbpx

5 סיבות לכך שילדים צריכים להפליג

מיקי וינשטיין-הפלגה מהנה

ככל הנראה, אין דבר בעולם שמכיל כל כך הרבה שיעורים לחיים כמו פעילות השייט.

זה מלמד עבודת צוות ושיתוף פעולה, הנדסה, היסטוריה, סבלנות, גאוגרפיה ואפילו אקולוגיה. הכל ביחד.

לכן אני מאמין שילדים צריכים להפליג, שכל ילד צריך ללמוד להפליג והינה 5 סיבות לכך:

איזון

בעידן הנוכחי שהטכנולוגיה משתלטת על רוב תחומי החיים, חשוב ליצור איזון בין עולם הטבע לעולם המחשבים. עבור אלו שעברו את גיל ה25 זו לא המציאות, אבל עבור רוב הצעירים יותר שנולדו לתוך המסכים והכפתורים, פעילות השייט תיצור להם איזון מושלם ותנתק אותם מידי פעם מהמסך לתוך עולם חדש של אפשרויות אינסופיות.

מוסר עבודה

לתת לילדים מטלות בבית ולכעוס כשאין להם חשק לבצע זה בהחלט הכרחי, אבל זה חלק מבאס ולא נעים עבור כל המעורבים בעניין. שייט זו דרך מצוינת ללמד ילדים עבודה שמתגמלת באופן מיידי.

זה נותן משמעות ואסוציאציה ברורים לנושאים כמו משמעת, ניקיון סדר וארגון. במהלך השייט יש עבודה פיזית קשה, אך היא מספקת תוצאות מיידיות ומוכיחה מייד את המשמעות שלה. זה חשוב במיוחד עבור ילדים שדעתם מוסחת בקלות וזה אפילו קורה עם נוף נהדר ואווירה כיפית.

חיבור ומחויבות

עם כל המכשירים האלקטרונים ששולטים בחיי היום יום של הצעירים, האפשרויות ליצור קשרים חברתיים וחיבור עם אנשים הפך לדליל מאוד. זה אומנם סוג של קלישאה ש"ילדים נמצאים במסכים שלהם" אבל זה נכון. כל רגע שבו הם בוהים במסך זה רגע שבו הם מנותקים לגמרי מהסביבה שלהם, פה גם כן פעילות השייט יכולה להציל את המצב. שיח חברתי, צחוקים ואפילו רגעים של שקט משותף קורים בכזאת קלות במהלך שייט פנאי שלא משאירים מקום לספק – שייט זו פעילות חברתית מחייבת. יחד עם החברים ו\או המשפחה לעבוד בשיתוף פעולה כדי למקסם את יכולות הסירה מעל הגלים ולעבר האופק היא פעילות מזינה, מהנה ומספקת. יש זמן. זמן ללמוד, זמן לצחוק, זמן להכיר אחד את השני. רק לא לצעוק, זה יהרוס את כל החוויה.

המערכת

העולם הזה מלא במערכות מכל הסוגים, לראות מערכת מעוצבת בצורה אדירה כמו סירת מפרש יש ערך מוסף חשוב. מאות שנים שלא ניסוי וטעיה עברו על סיפונן של סירות רבות כדי להגיע לצורה של סירת המפרש המודרנית. זו הוכחה חייה לחידושים מדהימים במערכת מורכבת שנותנת לנו פתרון לטייל באמצעות הרוח. הדבר יכול להזכיר לילדים שיש דברים שמעבר להגיון, לעורר את הסקרנות שלהם ולעודד אותם להתעניין במערכות נוספות ולהפוך אותם לביקורתיים טובים יותר.

הרפתקה

החדרת תחושת ההרפתקה היא עניין חשוב עבור ילדים. סירות מפרש הן בטוחות, אבל הן גם כרטיס חד כיווני אל "הלא נודע". כל ילד שהפליג לעבר אופק בלתי נגמר חשב לעצמו "מה אם היינו ממשיכים עוד קצת?" "לאן היינו מגיעים?" השייט לוקח אותנו הרחק מאיזור הנוחות המוכר לנו ומטמיע בנו סביבה לא מוכרת וזרה. מחוץ לסירה אנחנו לא יכולים אפילו לעמוד ומרגישים חסרי אונים. יש עולם שלם שחי סביבנו שבו אנחנו אפילו לא יכולים לנשום. זאת עובדה מדהימה כשעוצרים לרגע וחושבים על זה… זה מקום שבו ילד\ה יכולים למתוח את הדמיון שלהם ללא גבולות. וזה מצוין עבורם. ילדים צריכים להפליג בשביל ההרפתקה

כתבו עליי גם ב: מדור הנבחרים של וואלה וגם במדור סיבוב בעיר בכלבו חיפה

ניתן לקרוא ביקורות: ביקורות בגוגל  |  ביקורות באיזי  |  ביקורות בפייסבוק  |   כרטיס ביקור דיגיטלי

מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא:

טופס השארת פרטים

שתף אם אהבת:

תוכן שנוסף לאחרונה: