מי אני

סקיפר, מדריך שייט ואוהב ים
מיקי וינשטיין-הרמת תורן

אז מי אני? מיכאל (מיקי) ויינשטיין, בן 29 מחיפה.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא גדלתי לתוך הים. הרקע הימי שלי מתחיל אי שם בשנת 2012 כאשר החלטתי ללמוד להשיט יאכטה. נרשמתי לקורס סקיפרים כשגרתי באילת. אחרי שנה של לימודים והשקעה – יש רישיון משיט 30! יופי! מה עכשיו? כי אני בכלל מגיע מרקע של מלונאות, אירוח קבלה ומכירות בתחום תיווך הנדל"ן.

נרשמתי למועדון שייטים והתחלתי לצבור ניסיון. המשכתי ללמוד ולהתמקצע כמה שרק אפשר עד שהשלמתי את הרשיונות המתקדמים, משיט 60 בינלאומי ומשיט 40 מסחרי. נכנסתי לתחום הזה ברמה המקצועית כמדריך שייט במועדון מקומי. במסגרת עבודתי הוסמכתי בנוסף כמדריך שייט מטעם איגוד השייט האמריקאי (ASA) ברמת מדריך קטמרן (ASA 214) והכשרתי תלמידים לתעודת ASA אמריקאית.

כתבו עליי גם ב: מדור הנבחרים של וואלה וגם במדור סיבוב בעיר בכלבו חיפה

במשך השנים כמדריך שייט הכשרתי עשרות סקיפרים לרישיון משיט ישראלי. ליוויתי סקיפרים בהמשך ההכשרה שלהם בפלגות זמן ים לחו"ל, הפלגות העשרה מתקדמות. זכיתי להעביר הלאה את הידע והניסיון שלי לשייטים שרוצים להעשיר את ארגז הכלים והידע המקצועי שלהם. במשך שנתיים, מינואר 2019 ועד ינואר 2021 ניהלתי את בסיס חיפה של מועדון היאכטות ובית הספר לסקיפרים "בלו וויב תשוט"

בנוסף להדרכה, כשייט מסחרי אני נוגע בסוגי שייט נוספים: כמו שייט תחרותי במסגרת השיוטים של ארגון שייטי כרמל. התנדבות בעמותת אתגרים שייט צפון כמפקד סירה או אחראי בטיחות. חבר הנהלה בקהילת שייטי כרמל. סקיפר בצ'ארטרים לאירועים פרטיים כגון ימי הולדת, מסיבות והפלגות פנאי פרטיות. וקפטן בהפלגות "דליברי" – שינוע יאכטות מיעד אחד לאחר בארץ ובעולם ע"פ דרישת הלקוח.

בין תחביביי הנוספים בתחום הים יש גם דייג ספורטיבי וצלילת מיכלים בדרגת צולל הצלה.

ניתן לקרוא ביקורות: ביקורות בגוגל  |  ביקורות באיזי  |  ביקורות בפייסבוק  |   כרטיס ביקור דיגיטלי

אני לא מתפשר, אני מאמין בהתפתחות ולמידה תמידית, חדשנות ושיפור עצמי. כי אני יודע שתמיד אפשר להיות יותר טוב