fbpx

קורס סקיפרים בחיפה לומדים לרישיון משיט 30 עם מיקי ויינשטיין

קיבלת החלטה ואתה מוכן להתחיל ללמוד בקורס סקיפרים? מגניב, הינה כמה תשובות לשאלות נפוצות שבטח כבר צצו לך בראש

יש יותר מדרך אחת כדי לשלים משימה, בכל תחום ובכל דבר בחיים. גם ללמוד לשוט ניתן בדרכים שונות. אז האם באמת צריך קורס סקיפרים יקר וארוך כדי ללמוד לשוט?. התשובה קלה: אתה צריך ללמוד איכשהו, אז אם כבר קיבלת את ההחלטה ללמוד, עדיף לך ללמוד מהטובים ביותר, המומחים לשייט.

יש אנשים, קומץ בר מזל כזה שנולד לתוך הים, למשפחה של ימאים ותיקים. השייט אצלם נצור בטבע ממש כמו האוויר שאנחנו נושמים. לאחרים זה לא כזה טבעי, לכן ללמוד את הדברים בצורה מקצועית ומסודרת בעזרת מקצוענים יהווה הבדל משמעותי.

להשיט יאכטה זה לא דבר מסובך, אפילו אפשר לומר שזה די קל בהשוואה לדברים אחרים בחיים. אבל זו כן סוג של אומנות. וכדי להיות שייט טוב אתה צריך הכשרה טובה. כמו שסופרים, זמרים וספורטאים נדרשים להדרכה ותרגול כדי למצות את הפוטנציאל שלהם. גם השייטים צריכים לעבור הכשרה מקצועית כדי להפליג בבטחה בים.

משיט 30 – ישנן מספר דרגות הסמכה לסקיפר, בישראל נדרש סקיפר להיות בעל הכשרה מקצועית ורישיון משיט 30 מטעם משרד התחבורה.

רישיון סקיפר (משיט 30) הוא רישיון חופי להשטת כל כלי שיט עד לאורך 24 מטר, למעט אופנוע ים. רישיון סקיפר משיט 30 מוגבל לשייט חופי בלבד, עד 12 מייל מהחוף. בישראל, תחום מי החופין הורחב ל-15 מייל נוספים

רישיון סקיפר לאחר קורס סקיפרים של משרד התחבורה מותנה במעבר של 4 מבחני תאוריה עיוניים ביניהם; ימאות, ניווט חופי, מכונאות וניווט מכשירים + טסט מעשי

אם גם אתם רוצים להשיט בעצמכם יאכטה ליעד אקזוטי, לצאת אל הים הפתוח עם משפחה וחברים או להפלגה רומנטית עם אהבת חייכם, הגיע הזמן להגשים את החלום באחד מבתי הספר שקיימים ברחבי הארץ.

קורס הסקיפרים הישראלי הכולל את דרישות רשות הספנות נועד כדי לבסס לכם ביטחון עצמי באמצעות הבנה של יסודות השייט. לדוגמא, האופן שבה עובדים חלקי היאכטה. איך לנצל נכון את הרוח באמצעות המפרשים. איך לנווט בים באמצעות מכשור אלקטרוני \ ידני, עבודה נכונה עם חבלים וכיצד להגיב נכון לסיטואציות ובעיות שעלולות להיווצר במהלך הפלגה. כל אלו יתנו לכם ארגז כלים רחב כדי לצאת להפליג בבטחה עם חברים ובני משפחה.

אחרי שתסיימו את הקורס ותקבלו את הרישיון, יהיו לכם את הכלים הבסיסיים כדי להתחיל להפליג בבטחה, אך שימו לב! קורס הסקיפרים ייתן לכם בעיקר את הבסיס. אחרי שתסיימו את הקורס מומלץ מאוד להמשיך ללמוד ולהתפתח. לצבור עוד ניסיון יחד עם שייטים נוספים ולצאת להפליג ככל שמתאפשר לכם. כי את הניסיון האמיתי תקבלו רק בים ולא בתוך הספרים.

מיקי וינשטיין-סרטוט בכחול

יש לך עוד שאלות קפטן?

תשאיר לי פרטים ואחזור אליך בהקדם האפשרי
טופס השארת פרטים

תוכנית קורס סקיפרים בחיפה עם מיקי ויינשטיין

הקורס מתקיים בקבוצות בוטיק קטנות של עד 6 תלמידים בשיעור עיוני ו- 4 תלמידים בחלק המעשי

אני מלווה אתכם יד ביד מרגע הרישום לקורס ועד קבלת הרישיון שלכם

המחזורים נפתחים ע"פ דרישה בכל שבוע

 1. שיעורי הכנה למבחני התאוריה:
  1. הלימודים מתקיימים במרינה בחיפה, במעגן הדייג שביט.
  2. הקורס כולל 20 שיעורים עיוניים (פעם\פעמיים בשבוע) וכולל את כל 4 מקצועות התיאוריה
  3. חומר לימוד מקיף הכולל ספר לימוד מלא, סרטוני הדרכה ומבחנים לדוגמה
  4. ערכת לימוד מלאה הכוללת תיק גב, כלי כתיבה, ציוד ניווט הכולל מפות לימוד, סרגל מקבילים ומחוגה ומצפן
 
 1. הפלגות תלמידים –הפלגות מעשיות בהן יתרגלו התלמידים בפועל את החומר העיוני הנלמד ויוכלו להתחיל לצבור שעות ים במהלך כל קורס התיאוריה
 
 

הכנה למבחן המעשי

 1. הכנה ממוקדת למבחן המעשי – 10 הפלגות בנות 4-5 שעות בקבוצות של 4 תלמידים על היאכטה עליה יתבצע המבחן המעשי (מתקיים לאחר מעבר 4 הבחינות העיוניות).
 2. מבחן מעשי.
 

המחיר – 8,900 ₪

מחיר קבוצתי – 7,800 ₪ לאדם (מותנה ברישום של מינימום 4 תלמידים יחד)

תנאים נוספים:

 • המחיר אינו כולל: אגרות הבחינות משולמות ישירות על ידי התלמיד באינטרנט למנהל הספנות.
 

לימודי שייט עם מיקי ויינשטיין

הניסיון שלי בים מתחיל אי שם בשנת 2012 בהחלטה להיות סקיפר, מאז הרבה מים עברו תחתיי וזכיתי לצבור ניסיון רב בשייט מקצועי, תחרותי והדרכתי.

היום, כבר כמה שנים שאני מכשיר סקיפרים לרישיון משיט 30, מלווה סקיפרים בהמשך דרכם בתהליך הרשיונות המתקדמים (40 ו60) וזוכה להעביר את הידע והניסיון הלאה לסקפירים חדשים וותיקים. נוסף על תחום ההדרכה, אני משתתף בשייט תחרותי במסגרת שיוטים של קהילת שייטי כרמל וחבר לשעבר בהנהלת העמותה, מדריך שייט בעמותת אתגרים שייט צפון, סקיפר בהפלגות "דליברי", במשך שנתיים ניהלתי מועדון ובית הספר לסקיפרים בחיפה והיום גם מנהל את סניף חיפה של מועדון השייט המוטורי הכי גדול בישראל.

מיקי וינשטיין-יומן הפלגות

נרשמים לקורס

מיקי וינשטיין- משימות הפלגה

לומדים לשוט

מיקי וינשטיין-סירות בים

מקבלים רישיון

מיקי וינשטיין-הפלגה מהנה
Miki Wainstein

5 סיבות לכך שילדים צריכים להפליג

ככל הנראה, אין דבר בעולם שמכיל כל כך הרבה שיעורים לחיים כמו פעילות השייט.

זה מלמד עבודת צוות ושיתוף פעולה, הנדסה, היסטוריה, סבלנות, גאוגרפיה ואפילו אקולוגיה. הכל ביחד.

לכן אני מאמין שכל ילד צריך ללמוד להפליג והינה 5 סיבות לכך:

קרא עוד »

עקוב אחריי ברשתות והישאר מעודכן